Skip Navigation Links
 

Teos Marina Santamanu WELLNESS & SPA


Yönetim Dünyası Facebook
Twitter Yönetim Dünyası


Haber Bülteni

SPA & WELLNESS İŞLETMELERİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ


SPA & WELLNESS MERKEZİ İŞLETME FONKSİYONLARI DANIŞMANLIĞI


SPA Merkezinin işlevsel olarak yürütülememesinin nedenleri olarak işletme fonksiyonlarının tam olarak yerine getirilemediğini düşünüyorsanız, bu danışmanlık türü tam sizin işletmeniz için!

 


 
SPA merkezinizde faaliyetlerinizi iyi planlayamıyor musunuz? SPA Uygulamalarının yerine getirilmesi için kaynaklarınızı, personelinizi alt yapınızı uygun hale getiremiyor musunuz? Bu faktörleri örgütleyemiyor musunuz? Çalışanlarınızın daha iyi SPA hizmeti sunmalarını sağlamak için onları motive edemiyor musunuz? Denetimle ilgili sıkıntılarınız mı var? SPA uygulamalarının etkinliğini tam olarak değerlendiremiyor musunuz? SPA Faaliyetlerini neye göre değerlendirip denetleyeceğinizi mi bilmiyorsunuz?
 

SPA & WELLNESS MERKEZİ EĞİTİM VE YÖNETİM DANIŞMANLIĞ  

Ülkemizde SPA sektörüne büyük kaynak aktarılmaktadır ve artık oteller sahip oldukları SPA merkezleri ile anılmakta ve bu nedenle müşteriler için tercih sebebi olmaktadır. Bu merkezler geleneksel Türk Hamamına uygun bir şekillerde tasarlanıp yönetilmektedir. Hamam SPA’nın temel taşı olmakla birlikte, sadece bu yönde hizmet verilerek de yürütülememektedir. Ancak modern SPA yönetimi yaklaşımları, işletmeleri karlılığa götürecek adımları içermektedir.   
Bu nedenle, Kurumumuz SPA uygulamalarını geliştirmek, müşteri beklentilerini karşılamak ve bu beklentilerin üzerinde hizmet sunmak, müşteri portföyünü çeşitlendirmek ve pazar payını artırmak amacıyla danışmanlık hizmetini sağlamaktır. 

 


SPA & WELLNESS SATIŞ VE PAZARLAMA DANIŞMANLIĞI

SPA sektöründe, satış ve pazarlama turizm işletmesinin varlığını sürdürebilmesi ve kar sağlaması için olmasa olmaz bileşenlerden bir tanesidir. Ülkemizde SPA sektörüne maddi olarak büyük kaynak aktarılmaktadır; çünkü oteller sahip oldukları SPA merkezleri ile anılmakta ve müşterilerin tercih sebebi olmaktadır. Bu merkezler geleneksel Türk Hamamına uygun şekillerde tasarlanmakta ve bu şekilde yönetilmektedir. Hamam, SPA’nın temel taşını oluşturmakta; fakat sadece bu yönde hizmet sunmak SPA için yetersiz olur. 
   
Ülkemizde henüz SPA kültürü yeterince yaygınlaşmadığı için kalifiye personel ihtiyacı oldukça fazladır. Ancak SPA Merkezleri de hizmet sunan işletmelerdir ve işletme fonksiyonlarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu fonksiyonların en önemlilerinden bir tanesi SPA Satış ve Pazarlama ekibiyle satış ve pazarlamanın yapılmasıdır. Satış, profesyonel bir süreçtir bunun için insan davranışları, görünüş, bilgi, iletişim ve motivasyon gibi temel satış stratejileri geliştirmek gerekmektedir.
 

 

 

 


Web tasarım mevki.com