Skip Navigation Links
 

Teos Marina Santamanu WELLNESS & SPA


Yönetim Dünyası Facebook
Twitter Yönetim Dünyası


Haber Bülteni

SPA MERKEZİ YÖNETİM FONKSİYONLARI DANIŞMANLIĞI
SPA merkezinizde faaliyetlerinizi iyi planlayamıyor musunuz? SPA Uygulamalarının yerine getirilmesi için kaynaklarınızı, personelinizi aly yapınızı uygun hale getiremiyor musunuz? Bu faktörleri örgütleyemiyor musunuz? Çalışanlarınızın daha iyi SPA hizmeti sunmalarını sağlamak için onları motive edemiyor musunuz? Denetimle ilgili sıkıntılarınız mı var? SPA uygulamalarının etkinliğini tam olarak değerlendiremiyor musunuz? SPA Faaliyetlerini neye göre değerlendirip denetleyeceğinizi mi bilmiyorsunuz?
 

1) SPA PLANLAMA: SPA Merkezinin faaliyetlerinin planlanması ile ilgili sıkıntı mı yaşıyorsunuz? Planlama nasıl yapılır bilmiyor musunuz? Planlama ile stratejik avantaj nasıl sağlanır? Stratejik planlama konusunda yeterli bilgiye sahip değil misiniz? Mevcut durumunuzu nasıl analiz edeceğinizi bilmiyor musunuz? Hedef ve amaç nedir, aralarındaki fark nedir bilmiyor musunuz? Bir hedef nasıl belirlenir ve bu hedef doğrultusunda nasıl hareket edeceğiniz konusunda sıkıntı mı yaşıyorsunuz?  

   

2) SPA ÖRGÜTLEME: SPA Merkezinizde faaliyetlerin yürütülmesi için örgütlenmenin nasıl yapılması gerektiğini biliyor musunuz? Örgütlenme sadece kişilerin bir araya getirilmesi midir? Tüm kaynakları nasıl örgütleyeceğinizi biliyor musunuz? Kaynaklarınızın neler olduğunu biliyor musunuz? İnsan kaynakları, altyapı, ekipman, malzeme, entelektüel kaynaklar etkili bir hizmet sunumu ve müşteri memnuniyetinin sağlanması için nasıl bir araya getirilip örgütlenmeli, bunu biliyor musunuz?  

   

3) SPA MOTİVASYON: Müşteri odaklı bir hizmet sunumu ve çalışan tatminin sağlanması amacıyla motivasyonu sağlayabildiniz mi? Motivasyonun ne olduğunu biliyor musunuz? Acaba para bir motivasyon aracı mıdır? Motivasyon için sadece para yeterli midir? SPA hizmetlerinin en iyi şekilde sunulmasını sağlamak için diğer motivasyon araçları nelerdir ve hangilerini kullanmalıyız?  

   

4) SPA DENETİM VE DEĞERLENDİRME: SPA Merkezinizde sunulan faaliyetlerin hem müşteri, hem çalışan hem de işletmecilik bazında nasıl denetleneceğini ve değerlendirileceğini biliyor musunuz? Geliştirilmesi gereken yönleri doğru olarak tespit edebiliyor musunuz? Tespit edilen geliştirilmesi gereken yönlere yönelik faaliyet planlarının nasıl oluşturacağınızı biliyor musunuz?


Web tasarım mevki.com